+48 602 617 229
Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 18:00,Sobota - 8:00 - 14:00
ul. Kowanowska 17Oborniki

Montaż obiektów z płyt warstwowych w technologii konstrukcja + obudowa

Montaż takiego pawilonu poprzedza przygotowanie wcześniej zbrojonej płyty betonowej o grubości od 150 mm do 300 mm na powierzchni której zatopione są marki z kotwami. W miejscach odpowiednich do posadowienia słupów. Według innej technologii można wykonać fundament po obrysie budynku ze stopami fundamentowymi na powierzchni których też są zatopione marki z kotwami. W obydwu przypadkach płyta jak i fundament powinny mieć wymiary mniejsze od pawilonu 3 – 5 cm z każdej strony.

Budowę pawilonu rozpoczyna się od przyspawania słupów do w/w stalowych marek. Na górze słupów przykręca się lub spawa wiązary dachowe do których montowane są płatwie stalowe podtrzymujące płytę dachową. Skrajna płatew jest jednocześnie górnym ryglem do montażu płyty ściennej. Do dolnej części słupów zamontowany jest rygiel wykonany z kątownika stalowego i dodatkowo kotwiony do fundamentu. Konstrukcję należy wzmocnić w płaszczyźnie poziomej i pionowej stężeniami wykonanymi z prętów lub kątowników. W miejscu montażu bram należy przygotować konstrukcję wsporczą ze stalowych profili zamkniętych o przekroju od 60- 100 mm.

Przygotowanie konstrukcji

Po zakończeniu montażu konstrukcji wszystkie spoiny zostają oczyszczone i zabezpieczone antykorozyjnie a cała konstrukcja po raz trzeci pomalowana farbą nawierzchniową. Montaż obudowy rozpoczynamy od przykręcenia do dolnego rygla parapetu(obróbki blacharskiej) który zabezpiecza płytę ścienną od dołu oraz odprowadza poza fundament wodę deszczową ściekającą po ścianach. Płyta ścienna montowana jest za pomocą specjalnych śrub zwanych łącznikami.

Montaż płyt

Podczas montażu płyty ściennej w odpowiednich miejscach wycinane są otwory do wmontowania stolarki(drzwi i okien). Montaż płyty dachowej odbywa się za pomocą dźwigu, który układa ją w na konstrukcji dachowej. Do której zostaje przykręcona za pomocą łączników. Gniazda styków płyty dachowej zostają uszczelnione termicznie pianą poliuretanową. A następnie zabezpieczone listwami dachowymi zapobiegającymi powstawaniu skroplin oraz przecieków wody deszczowej. Wszystkie odkryte części płyty ściennej i dachowej zostają zabezpieczone obróbkami blacharskimi których styki zostają dodatkowo zabezpieczone odpowiednimi klejami zapobiegającymi przeciekaniu wody deszczowej. Do płyty dachowej montowana jest rynna PCV odprowadzająca wody opadowe do kanalizacji. Ostatnią czynnością jest wykonanie konstrukcji wsporczej do której zostanie zamontowana attyka maskująca ukośny spad dachu i zakrywająca rynnę.

Gotowy obiekt

Masz pytania? Prześlij wiadomość

Potrzebujesz obiektu skrojonego według Twoich potrzeb? Nie ma odpowiedzi na Twoje pytania na naszej stronie? Prześlij zapytanie ofertowe. Z chęcią odpowiemy na wszelkie wątpliwości!

aaaa

Have questions? Request Quote

Perspiciatis unde omnis iste natus sit voluptatem