+48 602 617 229
Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 18:00,Sobota - 8:00 - 14:00
ul. Kowanowska 17Oborniki

Technologia budowy pawilonów biurowych, handlowych i gastronomicznych

Pawilony oferowane przez naszą firmę spełniają wszystkie normy Sanepidu, BHP i p.poż.
Wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta, zgodnie z jego potrzebami i wymaganiami. Pawilony wykonujemy w wielu wersjach technologicznych. Jako powtarzalne kontenery modułowe. Zbudowane one są z samonośnej ramy stalowej z ocieplaną podłogą i obudowane płytą warstwową. Pawilony takie dostarczane są na budowę w całości jako pojedynczy gotowy kontener lub do montażu jako obiekt wielomodułowy. Pawilony można też wykonywać i przewozić w ścianach do montażu na ocieplanej samonośnej podłodze lub wylewce betonowej, fundamentach i pozbruku.

Konstrukcja pawilonów

Szkielet pawilonów wykonujemy ze stalowych kształtowników zimno giętych o przekroju dostosowanym do grubości płyty orz rozpiętości między skrajnymi ścianami. Używamy stali cynkowanej lub czarnej, która w dalszym procesie technologicznym jest piaskowana i powlekana odpowiednimi gatunkami farb.

Podłoga

Samonośna podłoga wykonana jest z zimno giętych profili i ceowników stalowych wypełnionych/ocieplonych płytą warstw na której zamontowana jest płyta warstwowa wodoodporna OSB o grubości 22 mm. Na płycie tej można rozłożyć wykładzinę przemysłową, panele podłogowe lub kafelki.

Ściany

W budowie pawilonów wykorzystuje się płyty warstwowe o różnych grubościach rdzenia w zależności od przeznaczenia obiektu od 60 mm do 150 mm. Płyta warstwowa jest lekką płytą wykonaną z rdzenia styropianowego lub poliuretanowego dwustronnie obłożonego blachą stalową o grubości 0,5 do 07 mm cynkowaną i malowaną proszkowo w różnych kolorach. Płyta ta posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, energooszczędne oraz wysoką odporność ogniową. Zaletą jest również łatwy i szybki sposób montażu i demontażu płyt warstwowych dzięki czemu idealnie nadają się jako okładzina obiektów tego typu.

Dach

Dach podobnie jak ściany wykonany jest z płyt warstwowych, standardowo wykorzystuje się płyty z rdzeniem poliuretanowym 100 mm a z rdzeniem styropianowym 150 – 200 mm. Połączenia płyt uszczelnia się pianą poliuretanową ora zabezpiecza obróbką blacharską. Płyty dachowe do konstrukcji przymocowane są za pomocą łączników oraz śrub samowiercących. Miejsca połączeń płyt ściennych z dachowymi uszczelnia się pianą poliuretanową oraz specjalistyczną masą uszczelniającą.

Stolarka okienna i drzwiowa

Drzwi wejściowe stosowane w naszych pawilonach wykonane są przeszklone z ciepłego aluminium z eliminacją mostka termicznego. Drzwi na zaplecze zewnętrzne są stalowe, ocieplane, pełne o dobrych parametrach termoizolacyjnych.

Okna wykonane są z wielokomorowych profili PCV oraz z ciepłego aluminium

Drzwi oraz okna zabezpieczamy przed włamaniem za pomocą aluminiowych rolet, okiennic lub krat wykonanych z profili stalowych malowanych proszkowo oraz stosujemy na szyby folie antywłamaniowe.

Montaż pawilonów

Do montażu pawilonu na samonośnej ocieplanej podłodze nie jest wymagane przygotowanie podłoża, wystarczy wyrównać teren. Podłogę zbudowaną z jednego lub więcej elementów ustawiamy na bloczkach betonowych. Następnie na podłodze montujemy wewnętrzne i zewnętrzne ściany pawilonu. Płyty ścian u góry i z dołu osadzone są w ramie z ceowników stalowych piaskowanych i malowanych odpowiednimi farbami. Płyty w ścianach sklejone są ze sobą za pomocą piany poliuretanowej co dodatkowo podnosi parametry cieplne obiektu. Ściany te mają już zamontowane okna i drzwi oraz posiadają wbudowaną konstrukcję wsporczą do płyt dachowych. Po zmontowaniu ścian zostaje zamontowany dach z płyt warstwowych. Następnie obrabiamy cały pawilon za pomocą listew systemowych i obróbek blacharskich w celu uszczelnienia i zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi. Woda z dachu jest odprowadzona za pomocą rynny PCV. Na koniec zostają zamontowane rolety na okna i drzwi, daszek nad wejściem oraz elementy ozdobne; trapezy, panele i attyka. Wszystkie materiały stosowane przy produkcji pawilonów pochodzą od sprawdzonych producentów z wieloletnim doświadczeniem i montowane przez wykwalifikowaną kadrę.

Masz pytania? Prześlij wiadomość

Potrzebujesz obiektu skrojonego według Twoich potrzeb? Nie ma odpowiedzi na Twoje pytania na naszej stronie? Prześlij zapytanie ofertowe. Z chęcią odpowiemy na wszelkie wątpliwości!

aaaa

Have questions? Request Quote

Perspiciatis unde omnis iste natus sit voluptatem